Cімейний табір соціальної активності «Жити, Мріяти, Діяти!!!»
Відбувся з 21 по 27 вересня 2019 року на базі приватної садиби «Бабина стодола» с. Рудка Кременецького району Тернопільської області.
Головним меценатом заходу виступили міжнародні організації «International Federation for Spina Bifida and Hydrocephalus» / «Child-Help International». Вагому допомогу надали і місцеві благодійники.
Табір об’єднав десятьох дітей віком від 3 до 18 років та їхніх батьків із Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей.
Головна ідея, якою керувалися організатори – показати, що фізичні вади не перешкода для повноцінного та незалежного життя дитини з інвалідністю та членів її сім’ї.
Програма табору включала різноманітні за тематикою та навчальною метою заняття, які допомогли учасникам подолати черговий психологічний бар’єр у процесі самовдосконалення, щоб стати більш самостійними, активними, впевненими в собі. Кожен день передбачав пізнавально- розважальні заходи для дітей, соціально-психологічні тренінги та бесіди для батьків, спільні сімейні заходи. Заняття проводилися роздільно, а в організації дозвілля дітей допомагали студенти психолого-педагогічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Антоніна Дьякова та Оксана Тарнавська, які виконували роль модераторів під керівництвом викладача кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи названого вузу Ольги Водяної.
Відео 2
Тож впродовж дня кожна дитина перебувала у взаємодії з дорослими та іншими дітьми. Під час табору діти вчилися готувати десерт, саджати квіти, власноруч виготовляти писанки-крапанки під керівництвом народної майстрині з Кременця Юлії Янчук. Підготовлені волонтерами Інформаційні години про права дітей, про визначні місця України, чудеса світу, будову сонячної системи, численні творчі заняття сприяли створенню дружньої, позитивної атмосфери у дитячому колективі.
Відео 3
Проблемні питання батьківських зустрічей стосувалися безбар’єрного простору, інклюзивної освіти, безперервного догляду, засобів реабілітації, що сприяють розвитку самостійності та незалежності дітей з інвалідністю, розвитку навичок самообслуговування у дітей з розщілиною хребта, соціалізації дітей, самореалізації кожного із членів сім’ї, що виховує дитину з інвалідністю.
Вичерпну інформацію щодо безперервного догляду дітей із спіна біфіда (чистої переривчастої катетеризації та очистки кишечника) родинам надала лікар-педіатр, кандидат медичних наук, викладач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського національного медичного університету імені І. Я Горбачевського Катерина Глушко. Кваліфікована консультація та обговорення спільних проблем дали можливість отримати відповіді на питання, що хвилюють батьків.
Відео 4
Спільні сімейні заходи: ранкові зарядки, пікніки, екскурсії, фотосесія, сімейні фільми – усе це створювало позитивну атмосферу та сприяло розвитку соціальної активності. Пізнавальною була екскурсія у Кременецький ботанічний сад, де завдяки професіоналізму його працівників створено дивовижний оазис із рідкісних дерев та рослин.
Про цікаві історичні та географічні факти Кременеччини та Кременецького замку, що знаходиться на висоті пташиного польоту, розповіла науковий працівник Кременецько-Почаївського ДІАЗу Ольга Деревінська.
Відео 5
Захоплючою видалась мандрівка на гору Бона. Незважаючи на прохолодну погоду, вона додала заряду енергії, як дітям так і дорослим. Іншого разу, світлі враження принесла поїздка до Джерела Святої Анни –місця паломництва християн для духовного і фізичного зцілення. Тут діти та батьки мали можливість набрати цілющої води із колодязя, приклонилися до святинь. До готельного комплексу екскурсанти поверталися сповнені приємних емоцій та відчуття Божої благодаті.
Відео 6
Завдяки комплексу сімейних заходів вдалося досягти поставленої мети – психологічного розвантаження, емоційної підтримки, зацікавленого спілкування дітей та батьків. А ще мали місце обмін досвідом, постановка найближчих та віддалених цілей, осмислений пошук шляхів їх реалізації.
У дітей з’явилися нові друзі, у батьків розуміючі співрозмовники. Ці моменти дають можливість кожному отримати позитивні емоції та відновити віру у власні сили.
Відео 7
Позитивна атмосфера, взаєморозуміння, обговорення спільних проблем, навчання основ безперервного догляду, пізнавальні та розважальні заходи дали можливість дітям і дорослим пізнати суть соціальної активності, відпочити, і з новими знаннями, оптимізмом, позитивним мисленням повернутися у звичний ритм свого життя. Маємо надію, що наступний сімейний табір об’єднає значно більше учасників.
Висловлюємо вдячність обслуговуючому персоналу садиби «Бабина стодола» за створені умови проживання, за смачні і калорійні страви. Найщиріші привітання із святом Покрови Пресвятої Богородиці такожадресуємо благодійникам, які долучилися до реалізації сімейного табору соціальної активності, зокрема ГО «Ділові Українські жінки» за надану фінансову допомогу, ПП «Форвард-Орто» за перевезення багажу і візків, «Молодіжному центру Тернополя» за надане технічне обладнання, крамничці «Present» за солодкі їстівні букетики, підприємцю Василю Рибакуза смаколики, спільноті «Shanti Yoga» за канцтовари для проведення майстер класів, Майстерні реклами «Резонанс Медіа» за яскраві футболки, Марічці Костюк за чудову та позитивну фотосесію.